Pokerde 4 As Ne Demektir?

Pokerde 4 As ne demek aslında kare as demektir. Ancak kare asın ne olduğunu anlamak için önce biraz pokere bakmak, tekniği hakkında bilgi sahibi olmak ve sonrasında kare as denen 4 asın ne olduğuna bakmak daha sağlıklı olacaktır. 

Poker Nedir ve Nasıl Oynanır?

• 2-10 kişi arasındaki herhangi bir kişi sayısı oynanabilmektedir

• 52’lik tek bir desteye sahiptir. 

• Oyun saat yönüne doğru ilerler ve hiç şaşmaz. 

• Sıralaması ise A, K, Q, J, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2’dir. 

Keyifli bir iskambil oyunun olduğunu söylemek mümkündür. Sıklıkla tercih edilen ve iskambil oyunlarını sevenlerin sıkça tercih ettiği pokerin birçok ayrıntısı da vardır. Bu tekniklere bakmak gerekirse yukarıda bahsettiğimiz ana hatlardan oluşurlar ancak Poker oynamak için birkaç şey daha bilmek gerekmektedir. 

Şans oyunu olmakla birlikte Poker sadece bir şans oyunu değildir. Strateji ve deneyime de ihtiyacınız vardır ki strateji de deneyim ile birlikte gelişebilmektedir. Amaç kazanmaktır elbette. Bu da karşısında para karşılığı geçen çiplerin hiç kalmamasıdır. 

Poker’de Teknik Bilgiler Nelerdir?

Harf ve sayıların bir araya gelmesi ile başarı elde edilen bir oyundur. Ancak bu bir araya gelmelerin de türleri vardır. Bunlara el deriz. Bunları ezberleyebilmek için de yukarıda bahsettiğimiz deneyim ve beraberinde strateji gerekmektedir. 

Pokerde kartlar ile birlikte sayılar tek başına bir anlam ifade ederler ancak bütün halinde ekstra bir önemdedirler. Bu da yine elle ile alakalıdır.  Bu eller sırasıyla; Beş benzemez (high card), Per (pair), Döper (two pair), Kent (straight), Üçlü (three of a kind), Renk (flush), Full (full house), Kare (four of a kind), Dizi renk (straight flush)’tir. Ancak bunlar kendi alt başlıklarına ayrılabildikleri gibi sadece aynı türde ellerin birbiri ile mukayesesi sonucu oluşmaktadırlar. Farklı türde eller ile yapılanda böyle bir alt başlık grubu karşımıza çıkmaz. Ancak masadaki destenin olasılığı üzerine bir sonuç belirlenir. Orada belli olur. Bu sonuç oldukça matematiksel biçimde belirlenmiştir ve hata payı yer almamaktadır.  

Pokerde 4 As Yani Kare As Nedir?

Kareler kendi içerisinde gruplara sahiptir. Bunlar; kare as, kare dokuz, kare altı, kare iki olarak belirtilmektedir. Kare As ise bunlardan en büyüğü olarak bilinir. Kare 10’dur ve 4 adet as ile oluşturulmuştur bu elde. Kısaca 4 asın tek bir oyuncuda bulunma durumudur. 

Karşı tarafın soğuk terler dökmesine sebep olabilecek bir kombinasyondur. 4 adet 10 demek aslında aynı zamanda oyunun galibiyetinin de bir işareti olabilmektedir. As en büyüktür ve kare as ile birlikte büyük önem arz etmektedir. 

Böyle bir kombinasyona sahip olduğunuzda bunu kullanmak için doğru zamanı beklemeli ve rakiplerine de belli etmemelisiniz ki buna göre hamleler oluşturmalarına da bir ortam doğurmamış olursunuz. 

free spin veren siteler